У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році.
До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі здійснюється в органічній єдності та взаємозалежності в навчально-виховному процесі нашої школи та за її межами через реалізацію конкретного змісту правового виховання.
У 2016-2017 навчальному році заплановано проведення Всеукраїнського тижня права «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай». У рамках тижня учні нашої школи взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з права: Веремєєва Олександра
(9 клас), Ісаєва Світлана (10 клас), Брадул Анастасія (11 клас).
Участь у позашкільних правових заходах – це дієвий способів звернути увагу учнів на взаємопов’язаність і необхідність знань, які вони отримують у школі, дати їм змогу поглянути на навчальні предмети не як на сукупність правил, а як на щось живе, що постійно розвивається і формує в них стійкий пізнавальний інтерес.
.
|