Міністерство освіти і науки України затвердило дати та перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання у 2023 році. Про це йдеться в наказі №715. Згідно з документом, ЗНО проводитимуть від 22 травня до 14 липня 2023 року. Учасники зможуть безплатно пройти оцінювання не більш як із п’яти навчальних предметів. Якщо вступник захоче обрати додаткові предмети, то він повинен оплатити їхню вартість. Перелік предметів, з яких проводитимуть ЗНО-2023:
- Українська мова;
- Українська мова і література;
- Математика (завдання рівня стандарту);
- Математика;
- Історія України (період 1914 рік – початок XXI століття);
- Історія України;
- Англійська мова;
- Іспанська мова;
- Німецька мова;
- Французька мова;
- Біологія;
- Географія;
- Фізика;
- Хімія.
ЗНО з математики (завдання рівня стандарту), історії України (період 1914 рік – початок XXI століття) здійснюватиметься лише для проведення державної підсумкової атестації, а результати з цих предметів за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюватимуть
|
Новації в ЗНО-2023
У Міністерстві освіти і науки планують проведення незалежного тестування для вступної компанії у 2023 році.
Альтернативою ЗНО бачать вдосконалення національного мультипредметного тесту, повідомив міністр Сергій Шкарлет. “ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном".
На відміну від НМТ-2022, у тестуванні будуть обов’язковий та додатковий блоки. Обов’язковий блок складатиметься з: української мови; математики; історії України; англійської мови). На розв’язання завдань з української мови та математики абітурієнти матимуть 90 хвилин. А після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови. Це означає, що для складання основного НМТ вступникам потрібно буде прийти на пункт тестування лише один раз, що важливо з міркувань безпеки, а також легше організаційно і фінансово.
Також в окремий день вступники зможуть (за бажанням) скласти додатковий предмет НМТ (фізику, хімію чи біологію), результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Він триватиме 75 хвилин.
Реєстрацію на НМТ-2023 планують розпочати у квітні, а проводити тестування будуть у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
|