Щорічно 2 лютого людство відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. У 2022 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».
З метою формування здатності та вміння піклуватися про природні об’єкти; стимулювання допитливості та зацікавленості у пізнанні природи; розвитку уявлення про взаємозв’язки у природі; виховування чуйного,доброзичливого ставлення та бажання піклуватися про рослини, тварин, водні об’єкти природи в закладі освіти проведено різноманітні заходи:
«Тваринний і рослинний світ боліт», «Болото-важлива ланка біосфери», «Птахи водно-болотних угідь», конкурс на кращу стінгазету на тему: „Водні об’єкти нашого краю”.З учнями 8-го та 9-го класу відбувся перегляд документального фільму «Велика таємниця води».
До Всесвітнього дня водно-болотних угідь учитель географії Грунська М.О. провела екологічний круглий стіл з учнями 5-7 класів на тему ,,Водні багатства рідного краю. Цікаві факти про водно-болотні угіддя». 03 лютого екоосвітнє заняття «Водно-болотні угіддя:збалансоване природокористування» відбулося для старшокласників, яке супроводжувалося презентацією про водно-болотні угіддя та лекцією про важливу роль екосистем у природі і причини їх деградації. Учням був показаний також відеоролик, який демонструє красу водно-болотних угідь з висоти пташиного польоту. Під час заходу учні ознайомились з актуальними екологічними проблемами та звернули увагу на важливість збереження водно-болотних угідь. Учням було запропоновано висловити свої побажання природі. |