Учні 9х класів віртуально познайомилися з Краматорським регіональним ландшафтним парком (1700 га унікального рослинного і тваринного світу, роозташованого на чотирьох окремих ділянках: «Біленьке»; «Бджолкінські скам’янілі дерева»; «Камишеваха»; «Білокузьминівський»).
Територія ділянки «Біленьке» являє собою цілинний степ. Також на цій ділянці є численні виходи на поверхню крейдяних порід. Рослинність степова. 17 видів комах, а також деякі види рослин занесені до Червоної книги України.
На ділянці «Бджілкінські скам’янілі дерева» знаходяться скам’янілі араукарії, сосновий масив. Деякі види рослин, що ростуть на цій ділянці, знаходяться під охороною: адоніс (горицвіт) волзький (Бернська конвенція про охорону диких видів флори і фауни в Європі), рябчик руський (Червона книга України), шафран сітчастий (Червона книга України).«Білокузьминівський» - родзинка ландшафтного парку: тут розташовані крейдяні скелі і унікальний рослинний світ.
Фауна представлена 900 видами тварин, з яких 57 занесені до Червної книги України. На території парку підтримується чисельність більше 30 ссавців, зокрема диких кабанів, козуль, лисиць, борсуки.
Також тут близько 140 видів птахів, з яких 18 є представниками Червоної книги України, зокрема беркут, курганник, орел-могильник, орел-карлик, пугач. також серед рідкісних птахів — журавель сірий, огар, деркач, орлан-білохвост.
У межах парку мешкає 8 видів плазунів. Є види, існування яких на території України під загрозою. Це полоз візерунковий, мідянка, гадюка степова, що занесені до Червоної книги України.
С зацікавленістю познайомилися з біорізноманіттям грибів. Їстивні гриби містять в собі ряд цінних для людського організму речовин. Однак слід пам’ятати, що крім насолоди гриби приносять великі прикрощі, а буває, що й загрожують життю людини тому повторили правила збирання грибів.
|