Україну в ХХ столітті спіткало чимало трагедій, серед яких – Голодомор, Голокост, українсько-польський конфлікт та Волинська трагедія,
депортація кримсько-татарського народу. Вивчення цих історичних подій та явищ має велике виховне значення серед сучасної молоді.
У 2016 році виповнюються 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру. Для глибшого ознайомлення учнів з цими подіями у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 було проведено різнопланові заходи («Окупація України військами Німеччини.
Нацистський “новий порядок”» для учнів 11 класу, «75 років трагедії Бабиного Яру.» для учнів 10 класу, «А Бабин Яр мовчить тривоги повний …» для учнів 8-А класу, «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття» учням 1-4 класів, перегляд відео фільму «Список Шиндлера» для учнів 5-7,9 класів.)
Діти дізнались, що тільки за два дні 29-30 вересня 1941р. тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, патріотів – українських націоналістів, ромів (циган), активістів комуністичної партії та інших «ворогів рейху».
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. І сучасне покоління повинно про це знати і пам’ятати.
|