Епідемія COVID-19 і справді застала зненацька усіх людей, запроваджений карантин змінив звичний спосіб життя кожного, більшою чи меншою мірою, але дана ситуація торкнулася кожного. Ситуація, яка склалася, вплинула і на проблему домашнього насильства.Але тепер, як ніколи, ми мусимо бути більш лояльними одне до одного. Проте варто пам’ятати, що терплячішими повинні бути обидві сторони, ніхто не має права ображати іншого і думати, що так має бути і той інший потерпить.
Поради, як вберегтися від кривдника:
1. Наготові завжди має бути сформована секретна папочка або сумка з необхідними документами та певною сумою грошей, а також ліками, якщо є такі, які слід вживати регулярно. Місце знаходження такої папки не має знати агресор. В крайньому випадку, така папка може бути також у ваших близьких людей, яким ви довіряєте і за допомогою до яких у випадку насилля звертаєтесь.
2. У випадку, коли є діти, важливо навчити їх як правильно діяти в таких ситуаціях, до кого звертатись, як захистити себе.
3. Намагатись не знаходитись в приміщенні з агресором, де є гострі або небезпечні для життя предмети, наприклад, у кухні, чи у приміщенні, де мало місця для маневру, наприклад, у ванній кімнаті. Якщо ж конфлікт вже почався, постарайтесь вийти з такого приміщення. Тимчасово, зняти з шиї прикраси, які в момент конфліктів можуть бути небезпечними (наприклад, ланцюжки чи шалики на шиї).
4. У разі назрівання конфліктної ситуації на певний час можна вийти на вулицю та, наприклад, прогулятися парком, чи навіть зустрітися з другом, з яким можна поділитися проблемою, яка виникла. Пом’якшення карантинних заходів це дозволяє, але намагайтеся уникати скупчення людей та не забувайте про маски у громадських місцях.
5. Залучитись підтримкою сусідів. Оскільки умови дотримання карантину не дають змоги піти до них на деякий час, поки ситуація заспокоїться, відповідно все що вони наразі зможуть зробити – вчасно викликати поліцію.
6. Викликати поліцію 102, у якої на сьогоднішній день чи найбільше повноважень зайти до приміщення.
Якщо ви або ваші близькі зіткнуться з домашнім насиллям, чи вперше, чи не вперше, маєте телефони для звернення:
- Поліція – 102
- Урядовий центр з протидії насильству – 15-47
- Національна «гаряча лінія»: 0-800 – 500-225, 116-111 (з мобільного)
- Національна «гаряча лінія» по запобіганню домашнього насильства: 0-800-500-005, 116-123 (з мобільного).
- «Гаряча лінія» безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103
|