Україна протягом 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять Андрея Шептицького відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.06.2014 року №1330-VІІ “Про відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького”
Для українства є нагода згадати та вшанувати не просто церковного ієрарха, а й політичного та громадського діяча, щедрого мецената в галузі освіти, культури, поборника людських прав і гідності. У складні часи боротьби за українську державність його подвижницька релігійна, просвітницька і доброчинна діяльність духовно гуртувала націю та сприяла збереженню її самобутності
Протягом листопада у ЗОШ № 9 було проведено ряд заходів на вшанування пам’яті Андрея Шептицького. Метою виховної години, «Освіченість і духовність – шлях до добробуту» (8 клас) було допомогти учням глибше пізнати життя А.Шептицького, розкрити його багатогранне служіння Церкві і людям. Урок духовності «Андрей Шептицький – «світильник істини» проведено для учнів 10 класу. Школярі мали можливість познайомитись з настановами Митрополита, його діяльністю як мецената. Учні 11 класу взяли участь у фестивалі-презентації «Духовна і матеріальна спадщина А.Шептицького», під час якого з’ясували для себе, що головна мета його життя – створення на засадах християнської церкви соборної України, яка забезпечила б розквіт нації. Перебуваючи на митрополичому престолі, Шептицький рятував не тільки душі, а й життя багатьох людей, які зазнавали переслідувань з боку двох тоталітарних режимів. Як член Галицького сейму, Палати панів у Відні він відстоював право українців на самостійність, наголошував на потребі збільшення українських середніх шкіл і заснування Українського університету.
Звернення до постаті Андрея Шептицького у загальноосвітніх навчальних закладах є важливим інструментом у національно-патріотичному вихованні дітей і молоді, формуванні їх громадянської позиції та моральних цінностей.
|